+421 903 922 980

Znečistený mramor od kyslej chémie alebo octu? Ako na to?

Aj vám sa už stala nehoda, že ste nejakým nedopatrením vyliali ocot na mramorovú podlahu? Mramor ako taký je bohužiaľ veľmi citlivý na rôzne čistiace prostriedky a nebodaj na ocot. Podlaha totižto zreaguje a vznikne fľak, ktorý sa len veľmi ťažko dá odstrániť. Najprv by som rada predostrela pozitíva tohto typu podlahy. Je to mäkký druh kameňa, ktorý sa ľahko opracováva. Má svoju unikátnu štruktúru. Neexistujú dva rovnaké diely. Vzniká usadením vápencov a zároveň ho dopĺňajú rôzne minerály. Ďalej veľkým plusom podlahy je to, že mramor je odolný voči vodnému kameňu a taktiež obmedzuje  rast baktérií.




Všetko má aj svoje muchy...
Avšak tento typ podlahy má aj svoje mínusy. Povrch je veľmi citlivý na poškriabanie. Štruktúra mramoru je pórovitá a nadmerne savá. To má za následok, že čokoľvek čo na danú podlahu vylejete, ona do seba nasaje ako špongia. Preto nie je vôbec jedno, akými prostriedkami ju umývate, prípadne čo sa na mramor vyleje. V prípade kyslej tekutiny ako je citrónová šťava, Coca-Cola, ocot, šťava z pomarančov alebo jablka v samotných póroch podlahy zreaguje a vznikajú potom fľaky na podlahe. Ako sa teda zbaviť octu z mramorovej podlahy?

Ako si poradiť?
Firma IB REIN má dlhoročné skúsenosti s čistením podláh a rovnako aj mramoru. Tým, že každý kus je výnimočný aj čistenie je na individuálnej báze. Najprv je nutné uvoľniť nasatú tekutinu z pórov a pokúsiť sa vysať z podlahy čo najviac nám pôjde. Robí sa to špeciálnou chémiou, ktorá na seba naviaže molekuly tekutiny. Tento postup je veľmi dôležitý a vykonáva sa minimálne 12 hodín pred samotným čistením celej podlahy.

A ideme na rad my!
Potom prídu naši zamestnanci, ktorí vedia čo majú robiť. Na celej podlahe sa uskutoční hĺbkové čistenie podlahy, ktoré musí prebehnúť minimálne 10-krát na celej ploche podlahy.  Na pomoc si donesieme rôzne výkonné stroje, tak aby sa to spravilo celé poriadne. Pretože samotný mop na to nestačí. Po celkovom vyčistení, sa podlaha musí taktiež niekoľkokrát zneutralizovať, aby vrchná vrstva podlahy nebola nasiaknutá žiadnou chémiou ani ničím podobným.

Záverečné ošetrenie podlahy
Teraz už príde posledná časť našej práce, ktorá nechá vyniknúť naše samotné čistenie. Nastane okamih pravdy, kedy bude náš výsledok „zakonzervovaný“ a efekt jasne viditeľný. Na celú plochu podlahy sa nanesie impregnácia, ktorá čiastočne uzavrie póry a upratovanie, či čistenie bude po nejakú dobu jednoduchšie. Naschvál vravím po nejakú dobu, pretože samozrejme impregnácia netrvá večne. Časom sa vymýva z podlahy a preto je tento proces v pravidelných intervaloch nevyhnutne opakovať.


Venujeme sa akémukoľvek typu podlahy, tu môžete vidieť diamantové čisteni travertínu:



Čistenie mramora, kamenných podláh realizujeme pre nasledovné mestá a ich okoliach: Bratislava, Malacky, Trnava, Trenčín, Nové Zámky, Žilina, Nitra, Čadca, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ