+421 903 922 980

Brúsenie, rezanie, leštenie, impregnácia betónu

Brúsenie, rezanie, leštenie, impregnácia betónu
 
Brúsenie betónu
Firma IB REIN ponúka brúsenie betónových  podláh v špičkovej kvalite. Naše stroje na brúsenie betónu ponúkajú precíznosť a zameranie na detail. Brúsenie betónu nie je prácou pre amatérov, ponechajte profesionálne práce skutočným odborníkom. Naša firma ponúka brúsenie betónu veľkých, stredných a menších plôch. Pracujeme v priemyselných halách, nepohrdneme ani domácnosťou pri brúsení anhydritovej podlahy. Pri brúsení podláh je nutné vedieť, aký povrch by sme chceli dosiahnuť.
 
Firma IB REIN je rodinného charakteru a podnikáme na Slovensku od roku 1994. Svoju činnosť zameriavame na čistenie a renováciu povrchov. Viac sa dozviete na web stránkach:

www.superreinigung.at
www.industrialcleaning.sk
www.ibrein.sk
www.perfektnepodlahy.sk
Brúsenie betónovej podlahy už dnes robia viaceré firmy. Chceli sme medzi nimi vyniknúť a preto sme do svojich radov vsadili moderné inovatívne technológie na brúsenie betónových podláh. Brúsenie betónu je bezprašné, tj. naša technika je maximálne vyšpičkovaná tak, aby sme mohli vykonávať tieto činnosť všade tam, kde sa jedná o citlivé prostredia na prach.

Brúsenie anhydrit podlahy
Brúsenie a úprava anhydrit podlahy je náročnejšia z hľadiska času. Všetci dobre vieme, aké vlastnosti má anhydritová podlaha, neradi by sme o nej v tomto článku písali. Hlavné je si uvedomiť, aké má vlastnosti. Iba v tomto prípade je možné niečo zbrúsiť, zrenovovať alebo zmeniť. Anhydrit podlahu je nutné prebrúsiť tak, aby bola rovná v požadovanom čase. Je veľmi dôležité vedieť, kedy bol poter kladený. Po prebrúsení sa tieto podlahy vysušia a povysávajú. Následne sa môžu aplikovať ďalšie vrstvy.
 
Rezanie betónu
Firma IB REIN ponúka špičkové čistiace služby zamerané aj na rezanie vysokotlakovým vodným lúčom. Špecializujeme sa aj na rôzne iné povrchové úpravy alebo čistiace metódy. Spomenieme abrazívne otryskávanie, bezprašné otryskávanie, otryskávanie suchým ľadom. Rezanie betónu spočíva v rezaní vysokotlakovým vodným lúčom s tlakom od 1500 barov. Do vodného lúča sa pridáva abrazívne médium a tak vytvárajú agresívny vodný lúč schopný prerezať veľmi tvrdé materiály akým je nepochybne betón.
 
Leštenie a impregnácia betónu
Leštenie a impregnácia betónu je realizovaná po čistiacich, brúsnych alebo renovačných prácach. Práve po týchto detailných činnostiach prichádza na rad posledná fáza, ktorá zohrá úlohu pri vizuálnom vzhľade betónu. Firma IB REIN ponúka leštenie a impregnáciu betónu. Podzemné parkoviská, podlahy v halách alebo akékoľvek priestory pokryté betónom vieme vyšpičkovať na výbornú. Aplikujeme kvalitnú impregnáciu, ktorá chráni betón a dodáva mu nový vzhľad. Na záver v prípade potreby prichádza leštenie betónu ako záverečná etapa pri práci.

Impregnácia betónovej dlažby nie je ale jednoduchá. Ako všetci vieme, betón je veľmi vsiakavý materiál. Je nutné aplikovať také impregnačné roztoky, ktoré nevsiaknu pod povrch betónu. V zásade sa každá betónová dlažba alebo podlaha z betónu dá impregnovať. Práce zverte do rúk odborníkom.

 
Tryskanie betónu a čistenie betónu
Tryskanie betónu je obdobný proces, ktorý je založený na vysokotlakovým tryskaní, tryskaní suchým ľadom alebo tryskaní abrazívnym médiom. Jednoznačne je možné odstraňovať zatvrdnuté cementové nánosy suchým ľadom, pokiaľ si neželáme aplikovať vodu na povrch. V zásade sa používa tryskanie resp. pieskovanie betónu a všetkých betónových povrchov. Čistenie vysokotlakovým vodným lúčom je tiež vhodnou pomôckou hlavne pri odstraňovaní silne zažratých stavebných nánosov. V zásade čistíme vodným lúčom od 500 barov. V našich radoch sú zastúpené aj robustné vysokotlakové stroje s produkciou horúcej vody.
 
Čistenie pohľadového betónu
Podlahový betón sa zväčša nachádza na strope, v dnešnej dobe sú ním obkolesené celé steny novo vznikajúceho domu. Podlahový betón je veľmi  obľúbeným materiálom v posledných rokoch. Veľmi časté dopyty sú ohľadne pieskovania pohľadového betónu, ktorý je znečistený od cementového mlieka, debnenia alebo prachu. Každý betón je vsiakavý, takže ak ho nechceme poškodiť, nemali by sme ho čistiť vodou. V týchto prípadoch odporúčame otryskávať pohľadový betón bezprašným pieskovaním alebo klasickou metódou pieskovania s veľmi jemným abrazívom. Veľmi časté dopyty sú na čistenie pohľadového betónu suchým ľadom. Naša firma neodporúča čistiť betón suchým ľadom.
 
Cementové mlieko na betónových stenách....
Firma IB REIN čistí väčšie alebo veľké betónové steny, ktoré sa napríklad nachádzajú vo veľkých stavbách. Častým problémom betónových stien je zatečené cementové mlieko. V praxi veľmi ťažká zákazka, pretože cementové mlieko sa veľmi ťažko odstraňuje. Vieme si dať rady aj s týmto problémom, chce to však veľkú trpezlivosť a skúsenosti.

Brúsenie, leštenie a impregnácia betónu je vykonávaná v nasledovných lokalitách:
Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.


Neváhajte nás kontaktovať.

Galéria

POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ