+421 903 922 980

Pieskovec, terazzo, vápenec, jura, teracotta

Pieskovec, terazzo, vápenec, jura, teracotta podlahy
 
Terrazzo
Terrazzo podlahu by sme mohli charakterizovať ako kombináciu mramorovej drte a cementu. Je to materiál podobný betónu a aj vďaka tomu vieme renovovať a čistiť podlahy z liateho terazza. Zákazníkom ponúkame profesionálne leštenie, voskovanie, renováciu, brúsenie a čistenie podláh a povrchov z terrazzo. Našou prácou sa snažíme docieliť, aby sme prinavrátili originálny vzhľad každej podlahy z kameňa. Brúsenie terrazza vykonávame pred čistiacimi prácami. Zmysel je v tom, že sa snažíme odstrániť staré vrstvy ako predprípravu pre čistenie terazzo. Samotné čistenie terazzo podlahy je realizované profesionálnou čistiacou technikou. Obnova lesku je záverečnou prácou. Výsledkom našich prác je krásna lesklá zvýraznená podlaha terazzo. Naša firma IB REIN ponúka špecializované čistiace práce do roku 1994. Pôsobíme v mestách a ich okoliach: Bratislava, Malacky, Senica, Trnava, Trenčín, Nitra, Nové Zámky, Žilina, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad, Prešov, Čadca

Brúsenie, renovácia starej terazzo podlahy

Pieskovec
Podlahy z pieskovca sa vyznačujú svojou nepravidelnosťou, špecifickým tvarom a prírodnou krásou. Na trhu dostaneme kúpiť rôzne typy podláh z pieskovca a každá podlaha musí splniť svoju úlohu v našom obydlí. Pieskovcové podlahy čistíme, brúsime, leštíme a na záver impregnujeme. Brúsenie je vhodné vždy, keď chceme povrch pred pripraviť pre následnú impregnáciu. Práve impregnácia podláh z pieskovca, ktoré sa nachádzajú v exteriéri odporúčame impregnovať resp. zakonzervovať. Čistenie pieskovcovej podlahy nie je jednoduché, musíme zohľadniť tvrdosť tohto materiálu. Pri správnom čistiacom postupe vieme dosahovať veľmi pekné výsledky. Na záver aplikujeme špeciálne vosky resp. chémiu, ktorá je určená na upchatie pórov.

Teracotta, Cotto
Základom každej podlahy teracotta je vápnitý slieň. Následne sa voda premieša s hlinou a vyhnetie. Cotto sa vypaľuje pri teplote 950 -1100 stupňov až 40h. Cotto spoznáme tak, že sa jedná o drsnejšiu podlahu s červeno hnedou farbou. Cotto je porézny materiál a nasáva kvapaliny. Je citlivý na mastnotu a olej. Podlahy Cotto čistíme, renovujeme a impregnujeme. 
Podlahy z vápenca
Vápencová podlaha patrí k jemnejším podkladom.  Vápenec je v podstate hornina. Vzniká na dne mora biochemicky alebo biomechanicky. Je to prírodný produkt, ktorý si zaslúži zvýšenú starostlivosť. Ak sa budete pýtať na cenu čistenia podlahy, ťažko by sme vám priamo odpovedali. Všetko záleží od danej zákazky a rozsahu znečistenia. Každé čistenie dlažby si vyžaduje strojovú techniku, možno aj čistiace prostriedky na podlahu. Umývanie podlahy je jedna vec, druhá vec je čistenie, renovácia a impregnácia podlahy. Podlahy z vápenca vám vieme tak isto vyčistiť na výbornú.
 
Jura je vápencového charakteru a radíme ju medzi vápence. Jura podlaha je zväčša veľmi citlivá na kyseliny. V praxi to znamená, že čokoľvek čo sa dostane na podlahu a je kyslého charakteru môže podlahu poškodiť resp. zanechať fľak. Treba podotknúť, že jura je veľmi mäkký typ materiálu. 
 
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Galéria

POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ