+421 903 922 980

Keramická dlažba

Čistenie a leštenie keramickej dlažby
 
Ak by sme porovnávali kameninovú dlažbu s keramickou dlažbou, tak keramická dlažba nie je sfarbená v celom svojom priereze. Keramická dlažba našla svoje pôsobisko v akomkoľvek interiérovom a exteriérovom priestore. Obchodné, administratívne, komerčné priestory a domácnosti majú v obľube tento typ ekonomickej podlahy, ktorá môže byť mechanicky namáhaná. Údržba keramickej dlažby, či už je glazovaná alebo neglazovaná, je základnou a nevyhnutnou podmienkou pre jej vizuálny efekt. Pri čistiacich prácach treba brať ohľad nato, z čoho je keramická dlažba vyrobená. Keramická dlažba je vyrábaná pri veľmi vysokých teplotách. Pridáva sa kaolín, íl, živce a mnohé iné prísady.


Každé čistenie keramickej dlažby si vyžaduje používať chémiu a strojovú techniku, ktorá je tejto podlahe prispôsobená. Zákazník sa nás pýta, či môže používať na čistenie podlahy ocot? Čistenie podlahy octom neodporúčame. Radšej sa nás spýtajte, ako čistiť keramickú dlažbu, ako keby ste si mali podlahu zdevastovať. Odstraňovanie znečistených povrchov z keramickej dlažby je jednoduché vtedy, ak nie je podlaha poškodená. Naša firma IB REIN vie najlepšie realizovať čistiace a leštiace práce pre keramické dlažby. Z geografického hľadiska sa zameriavame na územie Bratislava, Malacky, Senica, Trnava, Trenčín, Nitra, Nové Zámky, Žilina, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad, Prešov, Čadca.

Leštenie keramickej dlažby
Leštenie keramickej dlažby je našou službou, ktorú vykonávame vždy po čistiacich prácach. Keramickú dlažbu by bolo potrebné leštiť priebežne strojovou leštiacou technikou. Ak takú techniku vo firmách a domácnostiach nemáte, je potrebné kontaktovať profesionálnu čistiacu firmu IB REIN. Leštenie dlažieb je nutnosť práve pre perfektné vizuálne výsledky. Leštiaci proces každej dlažby má jednu nevyhnutnú podmienku, a tým je čas. Leštenie je zdĺhavý proces.  Výsledky sú znamenité.
 
Renovácia keramickej dlažby, aplikácia polyuretánových lakov a farieb
Poškodená, stará keramická dlažba si vyžaduje totálnu renováciu. Pri renovácii keramickej dlažby je nutné celú podlahu riadne vyčistiť a zatrieť nerovnosti. Každá trhlina sa musí vyplniť. Na podlahu aplikujeme penetráciu, ktorá vytvorí kvalitný a dobrý základ pre finálnu vrstvu. Na záver nanášame farebný polyuretánový lak, ktorý dodá podlahe úplne iný tvar, charakter a samozrejme farbu. Pri veľmi namáhaných podlahách aplikujeme ešte extra odolný krycí lak, ktorý chráni a impregnuje podlahu. Týmto spôsobom vieme keramickú dlažbu resp. náter na dlažbe veľmi dobre chrániť pred mechanickým poškodením.
 
Odstránenie vodného kameňa z keramických obkladov
Odstránenie vodného kameňa z keramickej dlažby vykonávame všade tam, kde sa vodný kameň usadil na povrchu. Vodný kameň by sme mali čistiť priebežne. Ak na to čas nemáte a vodný kameň sa vám zdá neodstrániteľný, neváhajte nás kontaktovať. Vodný kameň sa veľmi dobre čistiť parnými čističmi, vhodnou chémiu na keramické obklady. Radi vám ukážeme našu kvalitnú prácu. Tešíme sa na spoluprácu. 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Galéria

POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ