+421 903 922 980

Prírodný a umelý kameň, bridlica

Čistenie podláh z prírodného a umelého kameňa. Čistenie a starostlivosť o povrchy z bridlice.
 
Prírodný kameň
Každý povrch a podlaha z prírodného kameňa je originálnym riešením do nášho obydlia. Prírodný kameň si musí zachovať svoj prirodzený charakter a preto by sme sa o neho mali patrične starať. Áno, prírodný produkt znesie veľmi veľa, jeho výdrž je skutočne veľmi silná. Aj podlaha z prírodného kameňa by mala byť riadne očistená a impregnovaná.

Poznáme rôzne typy kameňov. Mramor, žula, travertín, vápenec, bridlica. Pre všetky tieto typy prírodných kameňov máme riešenie ako ich vyčistiť, vyleštiť, zrenovovať, prebrúsiť a naimpregnovať. Kryštalizácia mramoru, diamantové čistenie mramoru, čistenie a impregnácia žuly, čistenie a leštenie travertínu, vápencov, impregnácia a čistenie bridlice sú služby, ktoré vykonávame pre domácnosti a firmy. Všetky čistiace služby môžete nájsť na našej web stránke https://www.perfektnepodlahy.sk/

Podlahy z prírodného kameňa vynikajú svojou jedinečnosťou a kvalitou. Kamenné povrchy môžeme použiť nie len na podlahu, ale aj pre obklady stien. Z tohto dôvodu naša firma IB REIN vykonáva akékoľvek čistenie kamenných povrchov. Pôsobíme v mestách Bratislava, Senica, Malacky, Trnava, Trenčín, Nové Zámky, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Brezno, Litpvský Mikuláš, Poprad, Prešov, Ružomberok, Čadca a okolí. Môže sa jednať o odstránenie vodného kameňa v sprchovacom kúte alebo čistenie kamenných stien. Kamenné povrchy čistíme aj v komunálnej sfére pri odstraňovaní silného znečistenia.
 
Renovácia historických kamenných povrchov a dlažieb
Firma IB REIN renovuje, čistí a impregnuje historické kamenné povrchy a dlažby. Stará, znečistená a rokmi neudržiavaná kamenná dlažba potrebuje riadny update. Na začiatku vykonávame hĺbkové čistenie kamenných obkladov, kamenných povrchov a následne aplikujeme na podlahu z prírodného kameňa penetráciu na vodnej báze. Práve penetrácia má výborný efekt pre upchatie pórov kamennej dlažby. Na záver pridávame na podlahu protišmykovú impregnáciu, ktorá dlhodobo chráni povrch.


 
Impregnácia prírodného kameňa
Popri renovácii historických kamenných povrchov impregnujeme aj povrchy z prírodného kameňa. Aj keď sa jedná o veľmi kvalitný prírodný produkt, je nutné z času na čas konzervovať povrch a zanechať prirodzený vzhľad kameňa. Impregnačný náter na kameň má za úlohu upchať póry kamennej dlažby a oživiť podlahu. Či sa jedná o čistenie kamenných povrchov v exteriéri, interiéri alebo čistíme kamenný koberec a kamenné obklady odporúčame využiť našu profesionálnu čistiacu službu mierenú na povrchy z prírodného kameňa.


 
Diamantové čistenie kamenných podláh
Diamantové čistenie podláh z kameňa vykonávame diamantovou technikou. Za týmto systémom čistenia si plne stojíme, pretože čistiace práce sú vykonávané bez chémie. Jediná vec, ktorú používame je stroj a špeciálne diamantové pady, ktoré čistia, leštia a dodávajú podlahe prírodné rysy a veľmi pekný tvar. Lesk pre kamenné podlahy je veľmi dôležitý. 
Kryštalizácia kameňov
Trblietavý lesk podlahy? Naša firma pozná spôsoby pre dosiahnutie krásnej lesklej kamennej podlahy. Kryštalizácia niektorých kamenných podláh prichádza do úvahy vtedy, ak chceme zvýšiť lesk povrchu. Kryštalizáciu mramoru neodporúčame vtedy, ak nechceme zvýšiť trblietavý lesk podlahy. V praxi to znamená, že kryštalizácia podláh je vhodná pre podlahy, ktoré chceme mať pekné a lesklé. Pre zvýraznenie typických čŕt podláh odporúčame skôr diamantové čistenie kamenných podláh.
 
Umelý kameň
Umelý kameň ponúka nespočetné množstvá verzií. Typy umelých kameňov sú skutočne veľmi rozsiahle. Líšia sa napríklad spôsobom výroby. Umelý kameň môžeme definovať aj ako produkt, ktorý je z betónu. V dnešnej dobe sa pridávajú vo výrobe rôzne typy kamenív ako sú kremičité piesky. Je maximálne upravený, aby sa čo najviac podobal na prírodný kameň. Umelý kameň sa pred predajom konečnému spotrebiteľovi upravuje napríklad dofarbením, štiepaním a úpravou povrchu. Umelý kameň by mal byť vyrobený tak, aby odolával chémiám a poveternostným vplyvom. Aj z tohto dôvodu mierime naše čistiace služby pre čistenie a impregnáciu umelého kameňa. Čistenie umelého kameňa by sme mali realizovať priebežne. Ak nato čas nemáte, neváhajte kontaktovať profesionálov. Impregnácia umelého kameňa je proces, kedy sa snažíme zakonzervovať povrch za účelom ochrany povrchu do budúcna. Čistenie a impregnáciu umelého kameňa určite odporúčame. Umelý kameň nadobudne krásny vzhľad a bude sa podobať čo najviac prírodnému kameňu.
 
Bridlica
Čistenie povrchov z bridlice, čistenie bridlicovej podlahy. Bridlicu tvoria kamenné platne z rôznych vrstiev. Bridlicová podlaha disponuje hrubou štruktúrou a môže sa odlupovať. Jej povrch je veľmi štrukturovaný. Podlaha s bridlice je prírodného charakteru a preto jej odolnosť voči kyslej chémie je relatívne na vysokej úrovni. Nehrozí poškodenie ako napríklad v prípade podláh z vápencov.

 
Dlhodobá  impregnácia bridlicových a kamenných podláh
Impregnácia bridlicovej, kamennej a žulovej podlahy je možná pomocou kvalitných penetračných prostriedkov, strojovej techniky a našich skúseností od roku 1994. Žula, bridlica, prírodný kameň sú povrchy, ktoré je možné naimpregnovať a vmasírovať do povrchu dostatočné množstvo protišmykovej penetračnej chémie. Často je kamenný povrch znečistený po stavebných prácach. Najprv je nutná očista kameňa a neutralizácia. Následne aplikujeme špeciálne vosky, ktoré zvýraznia a konzervujú kamenné povrchy. Výborné dokážeme aplikovať dlhodobé penetračné prostriedky pre žulové a bridlicové dlažby.
 
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Galéria

POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ