+421 903 922 980

Drevené parkety, kaučuk, laminátové a korkové podlahy

Čistenie, impregnácia, voskovanie drevených parkiet, kaučukových, korkových a laminátových podláh
 
Drevené parkety
Čistenie, ošetrovanie, renovácia, brúsenie, impregnácia, voskovanie drevených parkiet, parketových podláh, drevených podláh vykonávame vždy za účelom absolútnej renovácie. Parkety môžu byť znečistené od stavebného prachu (ak sú štrukturované, tak to bude poriadny zaberák pri čistení), silných nečistôt alebo môžu byť skutočne veľmi staré a vyžadujú si poriadny reset. Každý update parketových podláh si vyžaduje detailné čistenie, ktoré je základom na ošetrenie, impregnáciu a voskovanie parkiet.
 
Olejovanie drevených parkiet
Firma IB REIN vykonáva olejovanie drevených parkiet v Bratislave a okolí. Zväčša sa jedná o proces po čistení, kedy je podlaha vyčistená a pripravená na finálnu úpravu. Rozdiel medzi voskovaním parkiet a olejovaním parkiet je v tom, že pri olejovaní výrazne zvýšime lesk parkiet, pri voskovaní drevené parkety impregnujeme za cieľom ochrany a veľmi dobrého vizuálneho efektu. Oleje na voskovanie pre parkety rozotierame rovnomerne v horizontálnej a vertikálnej rovine. Následne prichádza leštenie s našou leštiacou strojovou technikou. Výsledky budú skutočne znamenité!

Voskovanie drevených parkiet
Voskovanie drevených parkiet vykonávame pre rôzne typy podláh z dreva. Drevo sa veľmi dobre impregnuje a voskuje. Drevené parkety, ktoré sú veľmi znečistené a staré nadobudnú po voskovaní veľmi pekný vzhľad. Naše vosky sú zároveň protišmykové, takže voskovanie drevených parkiet odporúčame hlavne tam, kde je veľký pohyb detí alebo starších ľudí.
 
Brúsenie drevených parkiet
Brúsenie drevených  parkiet vykonávame pred všetkými uvedenými činnosťami. Brúsenie podláh má význam vtedy, ak potrebujeme odstrániť zažraté znečistenie, nerovnosti a farbu. Brúsenie nevykonávame vždy. Je to náš odborný pohľad na uvedenú podlahu s dohodou so zákazníkom. Brúsenie drevených podláh, olejovanie drevených parkiet, voskovanie a leštenie sú činnosti s ktorými budete vo finále veľmi spokojní.


 
Kaučuk
Kaučuk je získavaný z kaučukovníka a celý výrobný proces prebieha vulkanizáciou z plastického do elastického stavu. Kaučuk je kvalitný materiál prírodného charakteru. Čím vyšší podiel prírodného kaučuku v podlahe, tým je kvalitnejšia. Kaučukové podlahy sa vyznačujú veľmi veľkou odolnosťou. Podlaha z kaučuku dokáže odolať mechanickému poškodeniu. Je vhodná všade tam, kde je predpoklad veľkého zaťaženia podlahy. Podlahy z kaučuku môžeme vidieť prakticky kdekoľvek. Aj keď je kaučuk veľmi kvalitný materiál, mali by sme sa patrične starať o kaučukovú podlahu. Čistenie, umývanie, ošetrovanie, voskovanie a impregnáciu podláh z kaučuku by sme mali vykonávať priebežne.

Pre tieto účely poskytuje firma IB REIN špecializované čistiace služby zamerané na ošetrovanie všetkých typov podláh. Ošetrovanie kaučukovej podlahy vykonávame kvalitným čistením. Po čistiacich prácach aplikujeme na povrch polymérové disperzie, vosky a všetko zaleštíme. Výsledkom je krásna, zrenovovaná kaučuková podlaha.
.
Renovácia kaučukových podláh
Základom pre renováciu kaučukových podláh je zbavenie sa starých nánosov na podlahe. Povrch jemne prebrúsime a pripravíme pre následnú povrchovú disperziu. Aplikáciu kvalitného polyuretánového náteru odporúčame pre zachovanie kvality podlahy. Kaučuková podlaha dostane krásny lesklý (tmavý podľa výberu) vizuálny efekt.
 
Laminátové parkety
Laminátové podlahy sú vyrobené z vodotesnej lepenej drevotriesky. Obsahujú viacero vrstiev. Vrchná časť kvalitnej laminátovej podlahy by mala odolávať niektorým mechanickým opotrebeniam, tak isto by mala dávať podlahe pekný vizuálny vzhľad. Laminátové podlahy sú menej náročné podlahy v porovnaní s drevenými podlahami. Aj keď obsahujú drevo, je potrebné udržovať, čistiť, voskovať, ošetrovať a impregnovať každý povrch. Všeobecne môžeme povedať, že plávajúce laminátové podlahy alebo každá plávajúca podlaha má mnoho výhod, samozrejme aj nevýhod. Z našej perspektívy je úplne jedno, o akú podlahu sa jedná. Drevo, korok, laminát, parkety, čistíme všetko čo nám príde pod ruku. Laminátové parkety leštíme, renovujeme, impregnujeme a voskujeme. Tak isto ako pri podlahách z dreva a pri drevených parketách vám vieme zrealizovať veľmi peknú premenu. Ošetrovanie laminátových podláh by malo byť realizované profesionálne s ohľadom na citlivosť povrchu.
 
Korkové podlahy
Korkové podlahy sú dnes veľmi známe v interiérových priestoroch. Jedná sa o materiál, ktorý je ekologický s veľmi dobrými izolačnými vlastnosťami. Korkové podlahy sú veľmi pružné a pohodlné pre chôdzu. Korkové podlahy sú veľmi dobrým izolantom. Podlahy z korku sú dostať na trhu v rôznych vyhotoveniach s ochrannou vrstvou alebo bez ochrannej vrstvy. Ošetrovanie korkovej podlahy a čistenie podláh z korku realizujeme zväčša s jemnejšou čistiacou technikou, vodou a čistiacimi padmi.
 
Silne namáhavé korkové podlahy ošetrujeme polymérovou disperziou
Odporúčame zákazníkom ošetriť korkové podlahy polymérovou disperziou. Je to vlastne extra silný vosk, ktorý sa dostáva na povrch korkovej podlahy. Vytvoríme jednoliatu ochrannú disperziu, ktorá chráni povrch korku a zároveň dodáva podlahe veľmi pekný vizuálny efekt. Polymerizácia podláh súvisí aj s leštením podláh. Každú podlahu s polymérovou disperziou leštíme. Leštenie korkových podláh vám určite odporúčame, budete veľmi spokojní.
 
 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Galéria

POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ