+421 903 922 980

V čom vynikajú anhydritové podlahy

Firma IB REIN je profesionálna čistiaca firma, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1994. Pôsobíme s čistiacimi prácami pre domácnosti, firmy, priemysel a komunálnu sféru. Sme zameraní na detail, pretože detail rozhoduje o kvalite prác. V našom portfóliu nájdete zamerannie na čistenie a renováciu povrchov a podláh. V ČOM VYNIKAJÚ ANHYDRITOVÉ PODLAHY?
Prezradíme vám, čo možno chápať pod anhydritovou podlahou, aké sú jej vlastnosti a z akého materiálu sa vyrába. Venovať sa tiež budeme téme čistenia tejto podlahy so špeciálnym zameraním na brúsenie a diamantovú brúsku.

Výhody a charakteristika anhydritovej podlahy
V súčasnej dobe máte na výber pre použitie vo vašej domácnosti viaceré typy podláh. V mnohých prípadoch voľba padne na klasické a rokmi overené betónové podlahy. Zároveň však máte možnosť vyskúšať aj menej známu anhydritovú podlahu, ktorej zostava nie je tak hrubá a napriek tomu sa vyznačuje efektívnejšou tepelnou vodivosťou. Z tohto dôvodu sa anhydritu dáva štandardne prednosť v miestnostiach, ktoré disponujú podlahovým kúrením. Vďaka svojej vysokej pevnosti v mieste ohybu sa s anhydritovou podlahou dá precízne a do najmenších detailov obtiecť jednotlivé rúrky vytvárajúce spolu systém domáceho podlahového kúrenia bez vzniku vzduchových medzier.

Týmto spôsobom nedochádza k energetickým ani finančným stratám, keďže podlahové kúrenie v kombinácii s anhydritovou podlahou využíva energiu maximálne efektívne. Mali by ste tiež vedieť, že anhydrit je príkladom materiálu vyrobeného z energosádrovca a jeho súčasťou je vo väčšine prípadov nejaký druh plniva, či už máme na mysli štrk alebo iný prvok. Charakteristika anhydritovej podlahy je tak jasná, pokiaľ však máte pochybnosti o tom, či sa hodí práve do vašej domácnosti, môžete túto otázku skonzultovať s odborníkmi. 

Akým spôsobom čistiť anhydritovú podlahu
Pred definitívnym zvážením anhydritovej podlahy by ste tiež mali poznať možnosti jej čistenia a údržby. Tieto činnosti je za účelom dosiahnutia čo najlepšieho výsledku vhodné prenechať skúseným profesionálom. Precízne čistenie anhydritových podláh v rodinných domácnostiach, firemných a priemyselných priestoroch  je jednou zo služieb, ktorú poskytuje rodinne založená firma IB REIN pôsobiaca v Bratislave, Trnave, Nitre a ďalších mestách západného Slovenska a ich blízkom okolí.

Táto spoločnosť si je dobre vedomá toho, že po položení anhydritovej podlahy je potrebné najprv dostatočne obrúsiť jej vrchnú časť s pomocou špeciálnej brúsky skôr než sa pustíte do prevádzky podlahového kúrenia. Brúsenie tiež zabezpečí rýchlejšie schnutie tohto typu podlahy vzhľadom k tomu, že týmto spôsobom nedochádza k zapečeniu vrchnej vrstvy respektíve sintra a podlaha sa tak môže začať naplno využívať už po uplynutí jedného až dvoch dní, čo je vo väčšine prípadov rýchlejšie než pri použití betónovej podlahy.

Vyškolení experti z firmy IB REIN využívajú pre brúsenie anhydritových podláh kvalitnú diamantovú brúsku. Pri tomto postupe sa netreba obávať nadmernej prašnosti vzhľadom k tomu, že pri zbrusovaní podlahy dochádza automatickým spôsobom k odsávaniu vytvoreného prachu prostredníctvom vysávača. V rámci podobného diamantového čistenia sa naopak nemusíte spoliehať na žiadne chemické prostriedky a ide tak o technológiu ohľaduplnejšiu k životnému prostrediu. Prináša tiež dlhodobé výsledky a vyzdvihuje prirodzenú štruktúru použitého materiálu, v tomto prípade anhydritu.
 
Čistenie, brúsenie anhydritových podlláh ponúkame v nasledovných mestách a ich blízkych okoliach: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.

Neváhajte nás kontaktovať
 
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ