+421 903 922 980

Lakovanie vodivých ESD podláh

Rodinná firma IB Rein je na slovenskom trhu od roku 1994, zameriava sa na špecializované čistiace práce, pričom vysoký dôraz kladie na ekologickú stránku svojich služieb. Portfólio firmy zdobia špičkovo odvedené práce povrchových úprav elektricky vodivých antistatických podláh. Ponúkame profesionálne služby zamerané na ich čistenie a úpravu ako vo firmách, tak i v priemysle, komunálnej sfére, či v domácnostiach. V našej práci je veľmi dôležitý dôraz na detail, pretože sme si vedomí, že práve ten rozhoduje o kvalite čistiacich prác.V ČOM JE ŠPECIÁLNE LAKOVANIE VODIVÝCH PODLÁCH ESD SYSTÉMOM?


Dnešným článkom by sme Vám chceli priblížiť ako sa starať o vodivé podlahy prostredníctvom ESD systému. Prezradíme Vám aké funkcie tieto podlahy majú ako ich pripraviť na samotnú aplikáciu a v neposlednom rade ako si ich udržať v perfektnom stave. 

Charakteristika vodivých podláh
Vodivé podlahy je nutné chápať ako funkčné podlahy, ktorých hlavné funkcie sú nielen dobrý vzhľad, ale aj jednoduché čistenie, najmä odvádzanie elektrostatických výbojov v dôsledku trenia, a to už pri nízkom nabíjacom napätí. Treba byť však obozretný, pretože môže dôjsť k zníženiu vodivosti, a to najmä chôdzou, zanesením nečistôt do povrchu, pri nesprávne vykonávanom čistení, či starnutí podlahy. Vodivosť je preto nutné pravidelne kontrolovať. V prípade, že dôjde k  tomuto zníženiu, nie je vždy nutné dospieť k radikálnemu riešeniu v podobe výmeny podlahy, ktorá je časovo i finančne náročná. V mnoho prípadoch možno podlahy obnoviť za pomoci inovatívneho ESD systému.

ESD systém sa skladá z dvojzložkových lakov na báze vody s nízkym zápachom. Tieto laky je nutné aplikovať po základnom čistení a mokrom mikromletí podlahy za pomoci ručného valčeka. Veľkou výhodou je, že celý proces je bezprašný, a do istej miery nehlučný, čo umožňuje realizovať práce i vo väčších priestoroch a za plnej prevádzky, čím sa eliminujú časové prestoje.

Ako si pripraviť podlahu pred aplikáciou?
V prípade, že ste sa rozhodli lakovať vodivé podlahy prostredníctvom ESD systému je potrebné si podlahu, vopred odborne  pripraviť. Vysoko odporúčame abrazívne mokré čistenie, kde sa z povrchu odstraňujú látky znižujúce priľnavosť a odkrývajú aktívne vodivé body podlahy. Problémové miesta ako škrabance a degradácia povrchu v dôsledku poveternostných vplyvov a vystavenia svetla musia byť kompletne vyčistené, vybrúsené a odstránené.

Úpravu elektricky vodivých antistatických podláh poskytujeme v mestách a ich priľahlých obciach: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.

Neváhajte nás kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ