+421 903 922 980

Protišmykové nátery na podlahy

My vo firme IB Rein ponúkame rôzne typy a druhy protišmykových náterov. Možno ich použiť ako jednozložkový lak, ktorý je nariadený už na prípadné použitie, ale rovnako sa dá takzvane tento efekt dokúpiť a priliať ho ako zložku do náteru. Ďalším druhom je náter dvojzložkový, ktorý je potrebný si pred použitím nariediť a od nariedenia je nutné ho do niekoľkých hodín spotrebovať, v opačnom prípade stráca na kvalite.



Taktiež existujú rôzne spôsoby jeho aplikácie. Prvým je klasický štandardný spôsob, akým nanášame laky, či nátery bežne a teda mopom. Rovnomerne rozotrieme po podlahe, bez mechanického pôsobenia, či tlačenia. Ďalším spôsobom je zložka v spreji. Nanesenie je z tohto hľadiska rovnako náročné, aby sa nedala niekde silnejšia vrstva lebo potom to môže vytvoriť fľaky na podlahe. A samozrejme tento spôsob má krátkodobejšie trvanie, ako ten štandardný.

Samotné nátery majú aj rôzne typy vlastností a pridružených efektov. Niektoré sú vhodné na použitie vnútri, iné sú použiteľné skôr do exteriéru. Od toho sa odvíja odolnosť voči teplotám totiž a rovnako aj vlhkosť prostredia vie vplývať na náter. Nátery sa líšia tiež pevnosťou, či odolnosťou voči oderom. Takže niektoré nemusia byť vhodné na podlahy, ktoré sú častejšie vystavené mechanickému opotrebeniu. Tiež je dôležité vedieť, ako je náter odolný proti chemikáliám, či kyselinám alebo zásadám. Je dôležité to vedieť, nakoľko od toho sa odvíja čistenie podlahy, aby Ste vedeli aké prípravky sú vhodné na udržiavanie údržby samotnej podlahy.

Protišmykové nátery môžu mať rôznu štruktúru. Čo v praxi znamená, že povrch po natretí vytvára protišmyk formou zŕn alebo povrch zostáva drsný. Životnosť náteru môže ovplyvniť aj jeho priľnavosť. Nekvalitnejšie nátery sa môžu časom odlupovať, či prípadne popraskať. Jednou z vlastností náterov môže byť aj odolnosť voči plesniam a budete sa možno diviť, ale existuje aj druh, ktorý je svojou vlastnosťou menej náchylný na zašpinenie, prípadne antistatický. 

Ako to samozrejme býva zvykom, tak nátery sa odlišujú aj povrchom podlahy, na ktoré je kladený. To znamená, že iný typ sa použije na drevenú podlahu a iný druh sa použije na kamennú podlahu, či prípadne betón.  

Protišmykové sklzy majú rozpätie podľa uhlu šmyku. Tu môžete vidieť ako je to možné roztriediť.
R9 až R13 podľa uhlu sklzu
Uhol sklzu Označenie Použitie
6 - 10° R9 vnútorné a oddychové plochy, kancelárie, chodby úradov, škôl, jedálne...
10 - 19° R10 sklady, sanitárne priestory…
19 - 27° R11 kuchyne škôl, umývacie linky, vchody a vonkajšie schody…
27 - 35° R12 veľkokuchyne, pracovné jamy, mliekárne…
cez 35° R13 rafinérie tukov, bitúnky, garbiarne…

Pre podlahy, kde sa chodí bosou nohou, sú stanovené triedy protišmykovosti podľa oblasti použitia:
Uhol sklzu Použitie
> 12° prevažne suché chodby, šatne, prezliekarne, dno bazénov od 80 do 135 cm, suchá sauna…
> 18° verejné sprchy, schody, dno bazénov do 80 cm a so sklonom do 8° a hĺbkou do 135 cm, parná sauna…
> 24° schody pod vodou, šikmé okraje bazénov, dno bazénov so sklonom nad 8° a hĺbkou do 135 cm, štartovacie bloky i nášľapné plochy tobogánov…


Čistenie podláh, aplikácia polyuretánových lakov na podlahy, protišmykové podlahy ponúkame v nasledovných mestách a ich okoliach: Bratislava, Malacky, Trnava, Trenčín, Nové Zámky, Žilina, Nitra, Čadca, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad

Máte záujem o naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
 
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ