+421 903 922 980

Čistenie, renovácia a aplikácia laku na marmoleum

Čistenie, renovácia a aplikácia laku na marmoleum
Firma rodinného charakteru IB Rein zdobí portfólio špecializovaných čistiacich prác. Začiatky firmy siahajú až do roku 1994, a odvtedy ponúka profesionálne služby v oblasti čistenia pre domácnosti, firmy, rodinné domy, verejnú správu, komunálnu sféru a všetkých, ktorí potrebujú profesionálny zásah. Snažíme sa k čisteniu pristupovať čo najekologickejšie, preto sme z našich radov vylúčili väčšinu chémie a nahradili ju ekologickou cestou.

Marmoleové podlahy.
Marmoleum je univerzálny, ľahko inštalovateľný typ podlahovej krytiny, ktorý má množstvo farebných a vzorových prevedení, vďaka čomu je estetický, veľmi obľúbený. Často je volený nielen v domácnostiach, ale i vo firmách, školských, zdravotníckych, stravovacích a ubytovacích zariadeniach, apod.

Marmoleum je prírodná podlahová krytina skladajúca sa z obnoviteľných prírodných materiálov ako vápencová múčka, ľanový olej, drevená a korková drť, živica z ihličnatých stromov, juta a prírodné pigmenty. Pripisuje sa mu ekologická vlastnosť, pretože i napriek tomu, že nie je plne prírodný produkt, pre životné prostredie nepredstavuje nebezpečie a je biologicky odbúrateľný. Marmoleum ukrýva v sebe množstvo benefitov v porovnaní s inými podlahovými krytinami ako PVC alebo linoleum.

Je vynikajúcim tepelným vodičom, dokáže sa veľmi rýchlo zohriať na izbovú teplotu, preto je vynikajúcou voľbou najmä pri podlahovom kúrení. Skladá sa z prirodzene antistatického a antialergénneho materiálu, vďaka čomu je výbornou voľbou pre alergikov alebo astmatikov, pre ktorých nepredstavuje žiadne zdravotné problémy. Marmoleu sa hovorí, že je bakteriostatické, pretože sa na jeho povrchu nemnožia baktérie a iné mikroorganizmy. V neposlednom rade disponuje vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, škvrnám, oderom alebo ľahkým popáleninám. Odolá napríklad ohorku z cigariet alebo zápalke. Navyše je protišmykové a veľmi pružné, chôdza po ňom je príjemná a tlmená. Vďaka týmto vlastnostiam ich životnosť dosahuje 30 a viac rokov.

Treba podotknúť, že i napriek vysokej odolnosti nie je vhodné do vlhkého a mokrého prostredia ako napríklad kúpeľne, sauny, bazény, wellness apod.

Čistenie marmolea.
Čistenie a starostlivosť o marmoleum je jednoduchá, veľmi dobre a ľahko sa z neho odstraňuje špina, prach a iné nečistoty. Umývanie je možné buď klasickým mokrým alebo suchým čistením, avšak vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a ošetrenie.

Pri čistení sa neodporúča používať bežné, klasické čistiace prostriedky určené na umývanie podláh, ale špeciálne prostriedky a čistidlá s neutrálnym pH. K čisteniu a úprave je potrebné pristupovať individuálne a veľmi citlivo, pretože ak dôjde k poškodeniu alebo vydretiu povrchu je nutné zvoliť správny postup čistenia a renovácie. Pre začiatok dôležitú časť predstavuje hĺbkové čistenie profesionálnou technikou. Následne po kompletnom a precíznom umytí sa pristupuje k samotnej renovácii a následnému lakovaniu, ktoré zabezpečí krásny a pôvodný vzhľad podlahy, zároveň predstavuje ochranný a krycí náter. 

Poradíme si naozaj s veľkým poškodením a znečistením. Roky praxe, za ktoré sa venujeme podlahám z marmolea sme nadobudli cenné vedomosti a zručnosti, vďaka ktorým Vám dnes vieme zabezpečiť dokonalý profesionálny výsledok. Mimo čistenia sa špecializujeme na brúsenie, renováciulakovanie, impregnáciu, ošetreniepolymerizáciu.

Marmoleum čistíme a upravujeme v nasledovných mestách a v ich okolí: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno, Skalica, Sereď, Šamorín, Šaľa, Považská Bystrica.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ