+421 903 922 980

Čistenie, leštenie a impregnácia betónu

Firma IB Rein pôsobí na trhu od roku 1994 a v súčasnosti je profesionálom v oblasti čistenia a renovácie povrchov. Neustále zdokonaľovanie služieb a naberanie skúseností dnes zabezpečuje garanciu vysokokvalitne a profesionálne odvedenej práce. Jednou zo špecializácií predstavuje čistenie, leštenie a impregnácia betónových podláh, a to i v prípade veľmi znečistených plôch.  
ČISTENIE, LEŠTENIE A IMPREGNÁCIA BETÓNU
 
V nasledujúcom článku si priblížime, v čom spočívajú tieto tri činnosti a akým spôsobom ich možno aplikovať v praxi pri údržbe betónových povrchov.

Precízne čistenie do najmenších detailov
Betón možno považovať za jeden z najpoužívanejších stavebných materiálov, pričom je oceňovaný tak pre svoju kvalitu, ako aj odolnosť, pevnosť a stabilitu, vďaka čomu sa povrchy z betónu všeobecne tešia dlhej životnosti. Na tej má svoj podiel aj vhodný spôsob čistenia, ktorý je schopný odstrániť z betónu najčastejšie druhy znečistenia, či už máme na mysli olej, cement, alebo niektoré chemické látky, pri ktorých je potrebné postupovať obzvlášť opatrne. Zvolená čistiaca metóda by tiež mala byť schopná zbaviť betónový povrch aj tak odolnej špiny ako je hrdza, s ktorou si väčšina bežných postupov nedokáže poradiť keďže hrzda už často prenikla do vnútornej štruktúry betónu.

Pre čistenie betónu vám preto odporúčame vyskúšať otryskávanie suchým ľadom pracujúce na báze maximálne efektívnych zmrazených peliet zo suchého ľadu. Výhodou podobného čistenia je fakt, že po sebe nezanecháva žiadnu odpadovú vodu a neznečisťuje teda okolitý priestor. Alternatívne možno pri čistení betónu využiť pieskovanie prípadne mimoriadne efektívne vysokotlakové čistenie.

Leštenie pre ochranu betónu a estetickú stránku
V rámci starostlivosti o betónové povrchy máte tiež k dispozícii ako ďalšiu účinnú metódu leštenie, pri ktorom sa tiež môžu použiť rôzne metódy podľa toho, o aký stupeň lesku máte záujem. Po vykonaní leštenia tak betón získava výsledný matný, pololesklý prípadne skutočne lesklý výsledný vzhľad. Príkladom je diamantové leštenie, s ktorým sa v praxi stretávame čoraz častejšie a v rámci ktorého sa leštia jednotlivé vrstvy betónového povrchu nanajvýš dôkladne. Počas tohto leštenia sa pre potretie betónu využíva účinná spevňovacia látka prenikajúca hlboko do pórov betónu. Ten je tak lepšie chránený pred poveternostnými vplyvmi a dochádza k predĺženiu životnosti daného betónového podkladu, čím v budúcnosti ušetríte na jeho obnove či oprave.

Prečo nepodceniť impregnáciu betónu
Do tretice by ste pre správnu a plnohodnotnú starostlivosť o betónové podklady nemali zabúdať ani na ich impregnáciu, ktorá betón ochráni pred vplyvmi okolitého prostredia a zároveň podporí vlastnú charakteristiku tohto materiálu spočívajúcu okrem iného v oderuvzdornosti a odpudzovaní vlhkosti. Na súčasnom trhu sú dostupné viaceré impregnačné prostriedky vo forme náterov prípadne sprejov, ktoré sa od seba líšia obsahom aktívnych látok. V zásade však pozostávajú z rôznych kremičitanov a polokremičitanov. Podobne ako leštenie aj impregnácia predlžuje životnosť betónového podkladu, či už ide o nový povrch alebo betón staršieho dáta.

Čistenie, leštenie a impregnácia betónu je realizovaná v mestách a ich priľahlých obciach: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.

Neváhajte nás kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ