+421 903 922 980

Čistenie a renovácia podlahy marmoleum

Čistenie a renovácia podlahy marmoleum
Firma IB Rein, profesionál v oblasti čistenia od roku 1994 ponúka vysokokvalitné a nadštandardné čistiace služby. V našom portfóliu prác môžete nájsť profesionálnu starostlivosť o všetky druhy podláh, zameranú predovšetkým na detail, ktorý je rozhodujúcim faktorom pri kvalite prác.Čo je marmoleum?
Marmoleum je univerzálny typ podlahovej krytiny skladajúcej sa z obnoviteľných prírodných materiálov ako je ľanový olej, vápenec, živica, juta, drevitá múčka a prírodné pigmenty. I napriek tomu, že sa nejedná o plne prírodný produkt je biologicky odbúrateľný, čo znamená, že je ekologický nie nebezpečný pre prírodu a životné prostredie. Marmoleum je z materiálu, ktorý je prirodzene antistatický a antialergénny, vďaka čomu nepredstavujú problém pre alergikov, či astmatikov. Povrch je vysoko odolný voči mechanickému poškodeniu, oderom, ľahkým popáleninám, či škvrnám, vďaka čomu je jeho životnosť odhadovaná na 30 a viac rokov.

Marmoleum je zároveň i výborný tepelný vodič, jeho povrch sa veľmi rýchlo zohreje na izbovú teplotu, z toho dôvodu je výbornou voľbou pri podlahovom kúrení.

Ako čistiť marmoleum?
Starostlivosť, ktorú si marmoleum vyžaduje je naozaj veľmi jednoduchá, postačí klasické mokré, ale i suché čistenie, no vyžaduje si značnú pravidelnosť v starostlivosti a ošetrovaní. K čisteniu a úprave je potrebné pristupovať veľmi citlivo a individuálne. V prípade poškodenia je potrebný profesionálny zásah. Ak už dôjde k poškodeniu pristupuje sa najprv k hĺbkovému čisteniu, čo slúži ako predpríprava k ďalšej úprave podlahy. Okrem čistenia marmolea sa venujeme, brúseniu, ošetreniu, impregnácii alebo polymerizácii. K brúseniu marmolea sa pristupuje v prípadoch veľkého znečistenia a poškodenia. Brúsením sa tak odstráni vrchná poškodená časť a pôvodný lak. Takto upravená podlaha je pripravená k aplikácii krycieho laku, ktorý slúži ako ochranný náter a zároveň pôsobi veľmi estetickým a luxusným dojmom. Môže byť buď lesklý, polo matný alebo matný. Pri úprave je dôležité zamerať sa na detail, pretože práve ten rozhoduje o kvalite a finálnom výsledku čistenia.

Profesionálne čistenie marmolea


Čistenie marmolea Vám zabezpečíme v nasledovných mestách a v ich okolí: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno, Skalica, Sereď, Šamorín, Šaľa, Považská Bystrica.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ