+421 903 922 980

Čím dokáže zaujať travertín? Ako udržať travertín v čo najlepšom stave?

Čím dokáže zaujať travertín? Ako by sme sa mali o travertín starať a čistiť?

Vedeli ste o tom, že travertín je ideálny kameň do vašej domácnosti? Prečo tomu tak je, čo všetko môže k vám domov vniesť a kde konkrétne ho môžete aplikovať? Neváhajte a zistite to prostredníctvom nasledovného textu.

Potrebujete vyčistiť travertín? Pozrite si našu web stránku www.perfektnepodlahy.sk a vyberte si niečo z našich profesionálnych čistiacich služieb.
 
Prečo by ste si mali vybrať firmu IB REIN pre čistenie a starostlivosť o kamenné povrchy?
Sme rodinné založená firma, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1994. Zaoberáme sa čistením a renováciou rôznych typov podláh. V našom portfóliu nájdete mnoho kvalitných čistiacich služieb. Sme zameraní na detail, pretože detail rozhoduje o kvalite. 


 

Kladné znaky travertínu
Najčastejšie sa stretávame s prípadom, že travertín slúži ako materiál pre interiérové, ako aj exteriérové dlažby a obklady, s ktorými dokážete aj moderne zariadenému bývaniu dodať nádych prírody. Z hľadiska údržby nie je vôbec náročný a môžete sa spoľahnúť na jeho dlhodobú životnosť. Po estetickej stránke očarí nielen vás, ale aj vašich hostí a dáva vám tak príležitosť prejaviť váš dobrý vkus a štýl.

Travertín však vyniká oproti iným podkladom vo viacerých ohľadoch, nielen svojím vzhľadom. Má aj praktické výhody, ako napríklad možnosť pohlcovať teplo a tým pádom poslúži za účelom podlahového vykurovania. Nevydáva žiadnu arómu, ktorá by niekomu mohla byť nepríjemná a na rozdiel od kobercov doňho nepreniká prach, netreba sa preto obávať prejavu alergických reakcií.

Aplikácia, čistenie a údržba travertínu
Pokiaľ sa rozhodnete aplikovať travertín vo forme podlahy do vášho domova, odporúčame vám spoľahnúť sa na špecialistov- skúste si vybrať kvalitnú firmu, odporúčame menšiu so skúsenosťami. Zvolená plocha musí byť čistá bez akýchkoľvek nerovností a je potrebné narábať s flexibilným lepidlom vhodným pre kamennú podlahu. Podľa vašej preferencie si môžete následne zvoliť postup ukladania dlaždíc do súbežnej prípadne kosouhlej formy. Väčšina zákazníkov si vyberá dlažby či obklady z travertínu do kúpeľne, dajú sa však využiť aj v iných miestnostiach domu.  

Ak sa nebojíte experimentovania, stavte na travertín v spojení s farebnou mozaikou alebo umývadlo či vaňu z tohto prírodného materiálu. Pokiaľ chcete, aby si zachoval svoju pôvodnú podobu čo najdlhšie, je vhodné, aby ste ho impregnáciou ochránili pred vplyvom vlhkosti a zabránili vzniku vodného kameňa či usadzovaniu prachu. Pravidelné čistenie možno vykonávať buď s vodou alebo zriedeným koncentrátom produktu, ktorý je určený pre čistenie podobného povrchu.Ak ste si už vsadili travertín do vášho obydlia ja čas sa o neho aj patrične starať. Travertínové podlahy a travertínové povrchy sú veľmi odolné materiály a z času na čas sa musíme o tento typ povrchov aj starať. Odporúčame vyskúšať niečo z našich čistiacich služieb napr. diamantové čistenie kamenných podláh alebo priamo starostlivosť o travertín.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ