+421 903 922 980

Brúsenie, leštenie a impregnovanie betónu

Profesionálna firma IB Rein v oblasti čistenia ponúka svoje služby už od roku 1994. Našou výsadou je ponúkať vysokokvalitné a nadštandardné služby. Brúsenie betónu nepatrí medzi jednoduché práce, preto je nevyhnutné k nemu pristupovať profesionálne a vysoko odborne. Naša firma ponúka službu brúsenia, leštenia a impregnácie betónu pre menšie, stredné, ale i veľké plochy so špičkovo kvalitným výsledným efektom. BRÚSENIE, LEŠTENIE A IMPREGNOVANIE BETÓNU

Tentrokrát sa v našom článku zameriame na trojicu čistiacich prác, ktoré sú zasadné pre poskytnutie ochrany betónovej podlahy a predĺženie jej životnosti.

Kedy sa oplatí využiť brúsenie betónu?
Betón je cenovo dostupným a pomerne univerzálnym materiálom s rôznorodým použitím a mnohými pozitívnymi vlastnosťami. Stretávame sa s ním napríklad vo forme betónovej podlahy a to a tak v rodinných bytoch a domoch, ako aj pracovných priestoroch. Údržba tohto typu podlahy pozostáva z niekoľkých krokov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť pre zachovanie dlhšej životnosti daného betónu a podporu jeho prirodzených vlastností, predovšetkým odolnosti voči vplyvom okolitého prostredia.

Prvým postupom pre kvalitnú starostlivosť o betónovú podlahu je brúsenie, pri ktorom sa štandardne využívajú mechanické rotačné brúsky či už vo forme jednokotúčových alebo ručných brúsok spolu s príslušným abrazívom. Na brúsenie sa možno spoľahnúť napríklad pri odstraňovaní nerovných častí betónovej podlahy, pričom s podobnými nerovnosťami sa stretávame predovšetkým v prípade podláh staršieho dáta. Prostredníctvom brúsenia možno tiež z podláh odstrániť rôzne nečistoty a to aj odolnejšieho charakteru. Brúsenie sa v neposlednom rade odporúča pokiaľ chcete podlahu zbaviť staršieho náteru skôr než položíte na zvolenú plochu novú podlahu.

Kde oceníte leštenú betónovú podlahu?
Hoci brúsenie možno považovať za značne efektívnu metódu, pri starostlivosti o povrchovú úpravu betónovej podlahy je nutné pokračovať druhým krokom spočívajúcim v leštení. To je využívané obzvlášť pri úprave podláh priestorov využívaných za reprezentatívnymi účelmi, čo môže zahŕňať tak reštaurácie a obchody, ako aj garáže, výrobné haly a veľkosklady. Vyleštená betónová podlaha sa totiž môže pochváliť vyšším stupňom pevnosti odolávajúcej nárazom a odieraniu, hladkým povrchom a atraktívnym leskom, vďaka čomu aj starší betón tak bude po vyleštení pôsobiť na prvý pohľad ako nový.

V rámci leštenia existujú rôzne dostupné procesy, spomedzi ktorých sa čoraz väčšej obľube teší diamantové leštenie pozostávajúce z viacerých častí podľa toho, o aký výsledný vzhľad máte záujem. Všeobecne sa leštená betónová podlaha vyznačuje protišmykovou funkciou, odolnosťou voči odieraniu a nevytvárajú sa na nej stopy objektov, ktoré po nej prechádzajú, ako sú okrem iného pneumatiky automobilov v garáži.

Aké sú výhody impregnovania betónu?
Posledným krokom v rámci správnej starostlivosti o betónovú podlahu je impregnovanie. Je totiž potrebné pamätať na to, že betón je prirodzene pórovitým materiálom vzhľadom k čomu je náchylnejší k hromadeniu vlhkosti a ľahšie ho tiež môžu ovplyvniť rôzne faktory okolia. Betón sa stáva hlavne častou obeťou hrdze, čomu však možno ľahko predchádzať práve vhodným impregnovaním. Za týmto účelom sú najvhodnejšie hydrofóbne silikónové impregnácie, pre ktoré je charakteristická odolnosť voči vode, slnečnému žiareniu a ďalším vplyvom vonkajšieho prostredia.
Podobné vlastnosti oceníte predovšetkým pri betóne v exteriéri, zatiaľčo impregnovaním interiérovej betónovej podlahy sa znižuje jej prašnosť a do budúcna si ušetríme prácu v momente čistenia takejto podlahy. Kvalitná impregnácia je zároveň schopná do istej miery betón ochrániť pred chemickými látkami a mechanickým poškodením. Nezabúdajte však, že pred samotným impregnovaním by betónová podlaha mala byť zbavená prachu aj ďalších nečistôt plus v prípade novej podlahy je potrebné počkať, kým táto podlaha najprv dostatočne vyzrie, čo trvá štandardne približne mesiac.
 
Brúsenie, leštenie a impregnácia betónu je realizovaná v mestách a ich priľahlých obciach: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno.

Neváhajte nás kontaktovať.
POZRITE SI ĎALŠIE VIDEÁ